Nový ambasador badmintonista Petr Koukal

Favorit a český olympionik a badmintonista Petr Koukal, se domluvili na spolupráci a vzájemné podpoře. Petr Koukal se stal od 1. 6. 2017 prvním oficiálním ambasadorem značky Favorit. Sympatický a věčně usměvavý badmintonista Petr Koukal se po těžké a zákeřné nemoci opět dostal na vrchol a hrdinsky třikrát reprezentoval Českou republiku na třech olympiádách. Dnes šíří osvětu a pomáhá mužům v prevenci a léčbě rakoviny přes svůj Nadační fond Petra Koukala.

Petrovi Koukalovi předal nový Favorit osobně ředitel a majitel společnosti Richard Galovič v prostorách Favorit Concept Sotre ve Vinohradském Pavilonu. Petr na něm bude trénovat i účastnit se různych charitativních a dobročinných akcií. Favorit cíti hrdost na to, že se Petr stal jedním z našich favoritů.

Petra Koukala jsme se zároveň zeptali, proč on se rozhodl právě pro Favorit?: “Mám rád české výrobky, kvalitní poctivou práci a zajímám se i o design. Těžko jsem si mohl vybrat jiné kolo. Na společnosti si cením snahy o návrat k tradici, výroby v Rokycanech, progresivního marketingu i odvahy. Na kole jako takovém mě baví především jeho jednoduchost a čistý design.”

Pan Richard Galovič (ředitel a majitel Favoritu) k tomu říká: „Petr Koukal je prototyp našeho hrdiny. Je to člověk, který si prošel těžkou životní zkouškou a i přesto se nevzdal. Vybojoval vítězství se zákeřnou nemocí, opět se postavil na nohy a začal znovu soutěžit. Celkem třikrát reprezentoval Českou republiku na olympiádě. A dnes pomáhá mužům bojovat se stejnou nemocí. Chce svou zkušenost přenést dál a pomoci. Představuje hodnoty Favoritu, překonává překážky a nakonec zvítězí. Hodně u toho riskuje. Mohl zemřít, mohl selhat, nevyhrát, ale i přesto bojoval. Naše značka uznává stejné hodnoty. Vážíme si svobody víc, než čehokoliv jiného a cítíme radost a privilegium, že můžeme jít vlastní cestou. Petr Koukal je pro nás ztělesněním všech těchto hodnot. Pro Petra jsme vyrobili Favorit na míru, aby na něm mohl trénovat, i spolu se svojí manželkou Gabrielou Koukalovou. A aby Gabriele stíhal při jejích trénincích, potřebuje ideálně to nejlepší, nejrychlejší kolo na světě. Proto si vybral Favorit F1 Special v naší závodní teamové oranžovo-červené barvě.“


F1 SPECIAL je pokročilý model s karbonovým rámem vyrobeným na míru jezdce a se závodní geometrií. Je osazen novinkou, sadou Campagnolo Potenza, kvalitními doplňky od polešnosti DEDA a Prologo, aerodynamickými zapletenými koly Campagnolo a kotoučovými brzdami. Standardní hmotnost kola je 7,4 kg a rámu 1050 g (pro velikost 55).