Nemohu uvěřit, že je to karbon!

London Bike Show patří mezi největší cyklistické výstavy v Británii, která každoročně přitahuje tisíce cyklistů.

„Nemohu uvěřit, že je to karbon!”, tak zněla nejčastěji věta lidí, kteří nas navštívili během třidenní výstavy v Londýně. Tato věta padala tak často, že po prvním dni jsem musel jít vytisknout nálepky s nápisem „100% carbon fibre“ a rozmístit je všude, kam oko návštěvníka dohlédlo. No ani to nestačilo, pokud si člověk nezaťukal prsty na rám kola. Mnozí návštěvníci obdivovali ruční práci našich mistrů z Rokycan.

V Londýně se sešli fanoušci cyklistiky z celého světa. Mluvili jsme s lidmi z Hong Kongu, Ameriky, Dubaje ale i z Čech a Slovenska. Všichni naši krajané byli potěšení, že v Londýně vidí značku, která reprezentuje jejich domov.

Ve Favoritu se v minulosti vyráběly velmi originální představce i sedlovky. U nového Favoritu jsou tvarované do podoby malých soch, které ozvláštňují celkový retro design kola. Spolu s řidítky vyjadřují dynamiku a eleganci. Mnozí návštěvníci si je s obdivem fotili. V jejich tvářích bylo vidět překvapení, když zjistili, že jsou v nich zabudovaná inteligentní světla.

Velkou pozornost poutaly modely F3 Adventure a Expedition. Ze začátku jsme chtěli ponechat některá kola fixně připoutaná k pódiím, aby je při velkém počtu lidí někdo náhodně neshodil. No po pár hodinách nam bylo jasné, že jejich odpružená vidlice je natolik netradiční, že každý druhý zákazník měl zájem o její vyzkoušení a názorné vysvětlení její funkčnosti.

Je to karbonova velmi lehká bezúdržbová vidlice Lauf vyrobená s maximální možnou eliminací pohyblivých částí. Tím pádem nedochází k jejich opotřebení a není nutnost jakéhokoliv mazání. Lidé ji obdivovali jak exotické zvíře, které doposud viděli pouze na obrázku.

V týmu máme mladého šikovného architekta Richarda, který nám vždy navrhne výjimečný stánek. Ten náš londýnsky zářil jako Polárka na obloze. Mnozí návštěvníci jej používali i jako orientační bod výstavy. Často bylo slyšet, že máme nejzářivější stánek ze všech. Jednou jsem slyšel jak někdo řekl, že je to tu jako v nebi.

Jen si představte, bílé pozadí, nad vámi svítí jasně světla a všude kolem pronikavé barvy Favoritu. Červená, modrá, zelená, perleťově bílá. Jaká byla nejoblíbenější barva v Londýně? Jednoznačně Lightning Orange Neon, kterou má náš F1 Special.