Může se žena zamilovat do kola?

Nedávno jsem seděl na prodejně a moji pozornost si získala mladá žena, která doslova vyslýchala našeho prodejce Honzu.

„Kupují si tato kola i ženy? Který model? Jak vypadají ženy, které se vozí na Favoritu? Jaké barvy si nejvíce vybírají? Chodí samy, nebo s partnery?” létaly otázky jako ze samopalu. Než Honza stihl dokončit odpověď, přišla další otázka. A další.

Nyní řeknu pro mnohé překvapivou informaci. 42% majitelů nového Favoritu jsou ženy. Co ženy očekávají od kola? Jaké by mělo být?

Jedna zákaznice mi řekla, že chce na kolo nasednout a z kola sesednout jako dáma. Velmi ráda nosí sukně a nechce se jejich nošení vzdát vždy, když se chce projet na kole. Jednoduše jsou zrcadlem její osobnosti, řekla. Proto hledala kolo, které má snížený rám pro snadnější nastupování.

Její přání splnil model Diamante. Je to elegantní bicykl na každodenní proplétání se uličkami.

Jiná mi zase prozradila, že pravidelně žádá známého, aby jí naolejoval řetěz, případně se podíval na brzdy či pomohl s defektem. Není totiž příliš technický typ. Navíc projížďka na kole ji napadne spontánně. Není to něco, co by si plánovala. A když zjistí, že její kolo není ve 100% technickém stavu, má po náladě.

Na to z Favoritu přišla jediná odpověď: zapomeňte na mazání nebo dofukování. Všechny bicykly z naší kolecke Lifestyle se mohou pyšnit bezstarostností.

Už se ti stalo, že jsi viděl ženu, jak táhne kolo po schodech? Každý chlap jí rád pomůže. No myslím si, že čím lehčí kolo, tím více by to oba ocenili. Karbonový rám Favoritu váží jen o pár gramů více než balení mouky, lehce přes 1 kilogram. Takže pánové, musíte si najít jinou cestu, jak se jí zalíbit.

Pojďme si to celé shrnout. Žena chce na kolo snadno nastoupit, mělo by vážit jako pírko, nesmí se na něm vyskytovat závady či mít defekt. A musí být pěkné. Teprve potom existuje šance, že se do kola zamiluje. Nezapomenu na slova jedné zákaznice. Ještě nikdy jsem nedostala tolik pozvání na rande, jako když se vezu na Favoritu.