Konstrukce nových Favoritů

Z naší konstruktérské zkušenosti víme, že není v reálných schopnostech žádného konstruktéra ani malé konstrukční kanceláře, navrhnout 80 nebo 120 modelů jízdních kol pro jednu značku na každou sezónu. A to ve všech velikostech a pro všechny komponenty použité na kolech. Navíc, cena takových služeb by se značcenikdy nevrátila. Jedinou možností, jak mít jako značka v portfoliu desítky modelů kol, je jít asijskou cestou.

Návrh brzdy

My jsme se rozhodli soustředit se na tři modely jízdních kol, které je možné v českých podmínkách dobře zvládnout. V procesu návrhu jsme zvažovali několik dalších modelů a jejich alternativ. Nakonec jsme ale zvolili filozofii jednoho stupně výbavy za jednu cenu s tím, že zákazník si zvolí preferovanou jezdeckou pozici a barvu kola.

Frézování úponu brzdy

V Čechách i na Slovensku máme velmi schopné lidi. Zkušené, talentované, motivované a pracovité odborníky, kteří když mají možnost realizovat svůj potenciál na smysluplném projektu, dokáží doslova nemožné. Není lehké tyto lidi najít, nesedí se založenýma rukama někde v koutě na to, až je někdo osloví. Častokrát jsme museli čekat dlouhé měsíce, aby se k nám do týmu připojil kolega, o kterého jsme moc stáli, protože projekt potřeboval právě jeho.

Testování uzla na únavu

 

Každý jeden komponent, který jsme vyvíjeli, musel projít několika kolečky od konstrukčního a technologického návrhu, přes vytvoření počítačového 3D modelu, přes napěťové MKP analýzy, pak prototypovou výrobu, testování na statické i (únavové) dynamické zatížení (spravidla na 1 až 2 miliony cyklů) a pak vyhodnocení, případné úpravy modelu a opět testování.

Procesor elektroniky

 

Nakonec máme v rukou znalosti i zkušenosti z relativně dlouhé cesty aplikovaného vývoje i výzkumu. Tyto znalosti budeme rozvíjet do nových modelových řad kol i do úplně jiných nových produktů.