FAVORIT žije!

Milí přátelé a příznivci značky Favorit,

jak jste si užili léto? 🙂 Věřím, že máte spoustu nových zážitků!

My jsme jeli ve vysokém tempu, i když hlavně v kanceláři a dílnách. Po představení nového loga jsme začali pracovat na definici značky FAVORIT pod vedením Jindřišky Vejvodové. Určili jsme, co má značka FAVORIT představovat, pro koho budou kola určena, co bude FAVORIT odlišovat od ostatních výrobců.

Po tomto kroku jsme sestavili produktovou linii kol. Následovala práce na designu nových modelů. V srpnu jsme pak s konstruktéry a odborníky na materiály a geometrii kol vyrobili první prototyp a odzkoušeli na něm některé prvky. Dnes je ve výrobě dalších 6 prototypů, které pak budeme testovat a podrobovat estetickým i funkčním testům.

Po otestování prototypů oficiálně představíme modelovou řadu pro rok 2013. Následně začneme s výrobou prvních padesáti kol pro „přátele a rodinu“. Na těchto prvních kusech nastavíme celý výrobní i subdodavatelský proces tak, aby po spuštění prodeje pro širokou veřejnost vše probíhalo hladce.

Jak mnozí víte, z původní fabriky Favoritu v Rokycanech nezbylo již vůbec nic. Výroba skončila v roce 2004, o dva roky později byl výrobní areál rozprodán. Kola, která se ještě dnes na českém trhu doprodávají pod značkou Favorit, pocházejí převážně z Asie. Proto nás v nejbližší době čeká náročný úkol zavést sériovou výrobu kol v Čechách a na Slovensku. Mnohé plány si vyžadují více úsilí i času, než bychom si sami přáli, protože nároky na výsledek jsou vysoké. Fanoušky i zákazníky prosíme o trpělivost.

Děkujeme vám za zájem a podporu, kterou jste nám vyjádřili v uplynulých měsících při našich setkáních nebo na internetu. Taky máme radost z každého zájmu o spolupráci při návratu Favoritu na naše silnice. Těšte se s námi na výsledek, bude stát za to!

Srdečně zdraví

Richard Galovič