FAVORIT žije!

Milí přátelé a příznivci značky Favorit,

jak jste si užili léto? 🙂 Věřím, že máte spoustu nových zážitků!

My jsme jeli ve vysokém tempu, i když hlavně v kanceláři a dílnách. Po představení nového loga jsme začali pracovat na definici značky FAVORIT pod vedením Jindřišky Vejvodové. Určili jsme, co má značka FAVORIT představovat, pro koho budou kola určena, co bude FAVORIT odlišovat od ostatních výrobců.

Po tomto kroku jsme sestavili produktovou linii kol. Následovala práce na designu nových modelů. V srpnu jsme pak s konstruktéry a odborníky na materiály a geometrii kol vyrobili první prototyp a odzkoušeli na něm některé prvky. Dnes je ve výrobě dalších 6 prototypů, které pak budeme testovat a podrobovat estetickým i funkčním testům.

Po otestování prototypů oficiálně představíme modelovou řadu pro rok 2013. Následně začneme s výrobou prvních padesáti kol pro „přátele a rodinu“. Na těchto prvních kusech nastavíme celý výrobní i subdodavatelský proces tak, aby po spuštění prodeje pro širokou veřejnost vše probíhalo hladce.

Jak mnozí víte, z původní fabriky Favoritu v Rokycanech nezbylo již vůbec nic. Výroba skončila v roce 2004, o dva roky později byl výrobní areál rozprodán. Kola, která se ještě dnes na českém trhu doprodávají pod značkou Favorit, pocházejí převážně z Asie. Proto nás v nejbližší době čeká náročný úkol zavést sériovou výrobu kol v Čechách a na Slovensku. Mnohé plány si vyžadují více úsilí i času, než bychom si sami přáli, protože nároky na výsledek jsou vysoké. Fanoušky i zákazníky prosíme o trpělivost.

Děkujeme vám za zájem a podporu, kterou jste nám vyjádřili v uplynulých měsících při našich setkáních nebo na internetu. Taky máme radost z každého zájmu o spolupráci při návratu Favoritu na naše silnice. Těšte se s námi na výsledek, bude stát za to!

Srdečně zdraví

Richard Galovič

 • Dominik Fiala

  prosím nedělejte z Favoritu FAVORIT a nevařte to všechno pod pokličkou 🙂

  • Martin

   Pro mě Favorit nic neznamená, nějaká značka kol, která kvalitou nikdy za nic nestála a jen proto, že se v ČSSR nedalo sehnat nic jiného, tak z toho lidé dělali modlu…
   Není na co navazovat, jen někdo přišel s tím, že začne vyrábět kola a je úplně jedno jak se budou jmenovat i když Favorit jako modní výstřelek dobrý, retro se vrací, možná to je ten hlavní důvod!?

 • Som plný očakávania a zvedavosti 🙂 veľa zdaru !

 • kick

  aspon jedno foto by bodlo 🙂

 • Rasťo

  Náhodou, mne sa to páči: tajomné, slovenské, ale pritom „akože po česky“. To tajomno k favoritu patrí, pretože jeden nokdy nevedel, v ktorom Priore alebo Domácich potrebách naňho človek narazí. Prípadne Ježiško…

 • Petr Ježek

  Chápu ty starosti, vydržím, těším se ale již teď a nebudu odpouštět šlendrián, pokud by se projevil. Držím palce!

 • Oponent

  Vážení,

  když jsem se poprvé dočetl o obnovené výrobě Favoritu, byl jsem potěšen. Nyní, po pročtení blogu, jsem ale zklamán. Hlavním důvodem je to, že na mě celý projekt působí dojmem, že novému výrobci nejde o nic jiného než o peníze, nikoliv o obnovení značky a navázání na tradici.

  Dá se to vyčíst především ze článku o ochraně kol proti krádeži, ze kterého vyplývá následující:
  1. Kolo je minimálně přizpůsobivé (nemůžete si jej přizpůsobit pro různé jízdní styly nebo ho někomu půjčit, protože je dělané tak, aby nikomu jinému nevyhovovalo), každý si tedy musí koupit vlastní.
  2. Kolo není možné spravovat či doplňovat o komponenty mimo ty originální, které budou pravděpodobně mnohem dražší ve srovnání s obdobným službám konkurenčních servisů.3. Kolo je navržené tak, aby při neodborné montáži bylo poškozeno, kvůli sebemenší opravě tak budete muset opět platit výrobci, přestože byste třeba stejnou opravu u jiného kola zvládli za pár minut sami.

  Celková cena za nové kolo mi také připadá přemrštěná. Řekl bych že pokud byste si koupili staré kolo Favorit a nevyhovující díly vyměnili za nové, odpovídající moderním trendům v cyklistice, dostali byste se na zlomek ceny tohoto výrobce a rozdíl v kvalitě by byl, troufám si říct, minimální.

  Pokud se mýlím, omlouvám se autorům nového Favoritu za křivdu. Zároveň je však žádám o vyvrácení mých argumentů a objasnění otázek, na které jsem narážel.

  Mnohokrát děkuji.