Favorit se vrací

Vážení příznivci značky Favorit.

Kola pro mě už od dětství byla něčím magickým. Jedinečná kombinace techniky, sportu a pohybu na čerstvém vzduchu mi učarovala – stejně jako milionům dalších cyklistů.

Ti z nás, kteří začínali objevovat svět kolem sebe na kole značky Favorit, nikdy nezapomenou na pocity svobody, radosti a dobrodružství, které jízda na kole přináší.

Favorit byl tím nejlepším, na čem se dalo jezdit. Kdo ho měl, byl frajer, kdo ho neměl, zasněně po něm toužil. Posledních dvacet let se ovšem se značkou Favorit dělo něco, na co nemůže být žádný Čech ani Slovák hrdý. Když se naskytla možnost koupit ochrannou známku Favorit, jako fanoušek značky jsem neváhal ani vteřinu.

Jsme tým nadšenců z oblasti cyklistiky, designu, kultury, marketingu, technologií i módy. Chceme využít všechny naše dosavadní zkušenosti, vzdělání, kontakty i zdroje k tomu, abychom značce Favorit vrátili její původní lesk a slávu. Ani z daleka to nebude lehká cesta; cyklistika se za posledních dvacet let opravdu hodně změnila. Objevily se stovky nových konkurenčních značek, výroba se z velké části přesunula do Asie a trh je zaplaven nepřehlednou nabídkou kol všeho druhu.

Favorit za éry Československa představoval špičku v oblasti cyklistiky pro závodníky i rekreační jezdce. Kola značky Favorit, která se zrodila před více než šedesáti lety v Rokycanech, byla tehdy drahá, atraktivní a nedostatková. A na toto dědictví chceme navázat.

Brzy představíme nové modely kol, která budou designem odkazovat na slavnou historii značky Favorit, ale technologicky budou odpovídat potřebám dnešní doby s cílem stát se opět technologickou i designovou špičkou. Plánujeme také projekty, které výrazněji zasáhnou do oblasti městské cyklistiky, módy i kultury.

Pokud si myslíte, že můžete přispět k znovunavrácení značky na světovou špičku a máte zájem spolupracovat, napište nám na kola@favorit.cz. Budeme rádi, když spojíme své síly.

Už brzy vyrážíme do sedel. Pojeďte s námi.

S úctou

Ing. Richard Galovič
ředitel společnosti