Cesta Favoritu

Milí příznivci značky Favorit,

po zveřejnění informace o znovuzrození značky Favorit se nám ozvalo několik desítek nadšenců, kteří by se na celém projektu také chtěli podílet. Všem moc děkujeme a věříme, že s většinou z vás se nám podaří pustit se do práce.

Ve vašich reakcích často padala otázka, co máme v plánu a jak si budoucnost značky představujeme. Podělím se s vámi proto o vizi, pro kterou jsme se nadchli.

Vývoj cyklistiky se za posledních dvacet let ubral hlavně směrem k sériovým horským kolům v různých cenových hladinách. Čínské masové produkci Favorit nemůže a nechce konkurovat, proto jsme se rozhodli postavit kola, která budou jiná. Půjdeme vlastní cestou a budeme rozvíjet trend městské cyklistické kultury, pro který má Favorit ideální předpoklady a který je v zahraničí velmi populární.

Na internetu i v ulicích jsme dělali průzkum mezi fanoušky značky Favorit. Zjistili jsme tři zásadní informace:

1. Češi i Slováci chtějí, aby kola Favorit byla vyrobená ručně, u nás a tradičním způsobem. Chtějí vysokou kvalitu a špičkový design a rádi si za to všechno připlatí.

2. Preferují kolo, které je vyrobeno individuálně přesně pro ně a vůbec jim nevadí, že si na něj chvíli počkají.

3. Zásadní je, aby kolo bylo lehké, jednoduché na ovládání, pohodlné, aby mělo dlouhou životnost a nevyžadovalo téměř žádnou údržbu.

Atraktivní kola chceme vyrobit i pro slečny a dámy. Rozhodně si zaslouží minimálně stejně krásná, lehounká a spolehlivá kola, jako budou mít jejich mužské protějšky.

Kola jsou ovšem teprve začátkem jízdy. Představíme také cyklo-oblečení do města, ve kterém se nebudete stydět přijet ve dne na pracovní schůzku a večer do společnosti. Máme v plánu koncept městských kaváren, kterým důvěrně říkáme “občerstvovny” a na konec roku připravujeme pro všechny fanoušky také jedno milé překvapení. 🙂

Máte-li nějaké nápady, s nimiž bychom podle vás měli určitě přijet, neváhejte a podělte se o ně 😉

Za celý tým Favorit se na vaše myšlenky těší

Ing. Richard Galovič
ředitel společnosti